Klikni sem pro odpoved...

Kapela HUP vznikla v roce 1996 ve valassko-slováckém mestecku Slavicín. Slození kapely se v podstate ustálilo v zárí 1997, kdy do tehdejsí sestavy: Libor Machu (kytara), Martin Meisel (basa), Franta Sebák (kytara) a Robert Sebák (bicí) prichází Tomás Dulík (klávesy) a Honza Belohlávek (housle). Od tohoto okamziku se z doposud pomerne stylove vyhraneného souboru stává seskupení, které se - vedome ci podvedome - vyhýbá být zarazeno do jakékoli skatulky. V únoru 2001 se spolek HUP rozrostl jeste o perkusistu, který obohatil zvuk kapely o dalsí barvu.

Po roce spolecného hraní se kapela rozhodla písnicky, které za tu dobu vznikly, nahrát jako své první demo. Práce na nahrávce byly zapocaty o vánocích roku 1998 a po pul roce prevázne víkendového úsilí bylo CD "HUP" pokrteno na festiválku "Ulánbátar" v Rudimove.

V srpnu 2000 kapela nahrává dalsí CD s názvem "Ziví". Nahrávka "Ziví" byla porízena na zivém koncerte, kde kapele vypomohl komorní orchestr brnenských konzervatoristek. Na tomto CD lze najít jak písnicky z prvního CD, tak i nové veci, které budou ke slysení na práve chystaném CD s pracovním názvem "Ruský pop". Atmosféra techto nových písnicek indikuje urcitou zmenu nálady uvnitr kapely - ze zadumaných a smutných koncin, kterými na prvním CD jen obcas probleskla rychlejsí písnicka, se na novém CD bude zrejme víc tancit a veselit, nez dumat.

Kapele se v poslední dobe darí jak na pódiích, tak na rádiových vlnách. Písnicky z CD "Ziví" se drzely 3 mesíce na predních místech hitparády Kolotoc pardubického radia Life. Nejvetsí hity HUPu je mozné obcas slyset i na Zlínském rádiu AZ a po úspechu na soutezi Rock Nymburk v breznu tohoto roku, kde kapela obsadila druhé místo, se kapely "ujalo" i prazské rádio Limonádový Joe.

Zivotopisy clenu

Vsechny údaje zde uvedené nebyly získány prímo od jednotlivých clenu kapely. Neberte je tedy nevázne, ale spíse jinak.

Libor Machu

Libor se narodil v ríjnu roku 1975 ve Slavicíne. Po osmi letech, strávených na místní základní skole a ucilisti v Otrokovicích se z nej stal profesionální elektrikár. Protoze uz od sesté trídy mel k elektrické energii kladný vztah, porídil si elektrickou kytaru a zacal se na ni ucit.
Libor pusobil v nekolika kapelách, vetsinou spolu s dalsím cleny dnesního HUPu. V roce 1998 byl prijat na konzervator v Ostrave, obor klasická kytara. V soucasnosti se snazí o hudební profesionalizaci, profilaci a infiltraci do brnenského hudebního podhoubí. V budoucnosti se hodlá stát ucitelem na nekteré z blízkých umeleckých skol.

Frantisek Sebák

Narozen v listopadu roku 1975 ve Slavicíne, potkával se Frantisek, aniz by si toho byl zrejme vedom, s Liborem a Tomásem v rodicovské poradne místní polikliniky. Uz tady zrejme vznikla silná citová vazba, která pozdeji zcela jiste sehrála dulezitou roli v tezkých chvílích zivota hudebního telesa HUP.
Frantisek má za sebou pusobení v nekolika hudebních formacích, jeho cesty se ale vzdy po krátkém case sbíhají s osudy ostatních clenu HUP. V soucasné dobe pracuje jako studiový technik v náhravacím studiu.

Tomás Dulík

Zrozen ve smesici vune odkvétajících seríku a borovic zahrady slavicínské porodnice, za zvuku písní Karla Gotta, linoucích se kazdé poledne z mestského rozhlasu, ve znamení Blízencu v prvním roce druhé poloviny sedmdesátých let, dostal Tomás do vínku smesici vlastností, které jej nutí delat casto velmi podivné veci.
Hudební kariéra Tomáse zacala jiz v materské skolce, kdy své spoludeti bavil castou interpretací hitu "By the rivers of Babylon" kapely Boney-M. Motivován láskou k Maláskovi, zacal hned od první trídy chodit na hodiny klavíru do místní lidové skole umení. Po sesti letech se ke klavíru pridal cimbál, po dokoncení LSU pak jeste kytara.
Tomás vystudoval gymnázium ve Valasských Kloboukách, informatiku na FEI VUT v Brne a dnes porád jeste studuje. Tím se radí do rad rádu vecných studentu. Není porád moc velký nerád, naopak má rád mírný rád.

Robert Sebák

Robert je bratrem Franty, stejne jako je Franta bratrem Roberta. 8. zárí léta páne 1977 bylo proto u Sebáku veselo - príchod druhého syna v rozmezí necelých dvou let zarucoval docela slibnou jistotu, ze rod nevymre po meci. Více nez dvacet let poté uz si tím ale nikdo není tak úplne jistý - více nez na zachování rodu se totiz bratri Sebákovi zamerili na zcela jiné cíle. Robert má klasické vzdelání - po základní skole následovalo uciliste a hned poté nástup do pracovního procesu. V soucasné dobe je Robert vyhledávaným studiovým bubeníkem, i kdyz jej porád jeste ziví práce na stavbách vseho druhu.

Honza Belohlávek

Honza je sice nejmladsím, zato ale jediným profesionálním hudebníkem, hrajícím v HUPu. Uz za dob svého pusobení na LSU ve Slavicíne byl pýchou tamního houslového oddelení - spolu se svou starsí sestrou Katkou má na konte nekolik ocenení z detských houslových soutezí.
Honza se narodil v roce 1980, po absolvování základní skoly ve Slavicíne nastupuje na brnenskou konzervator, kterou dokoncí prístí rok. Jeho dalsí budoucnost je zatím nejasná, kazdopádne se vsak bude snazit pokracovat ve studiu.

Martin Meisel

Martin Meisel (známý pod prezdívkou Bajaja) je jedním ze 3 clenu HUPu, kterí stáli u samého zrodu kapely. Jako nejmladsí ze sourozeneckého trojhvezdí bratru Meiselových (kytarista Rosta, 1968 a basák Pavel, 1971), které bylo v rockovém valassko-slovácku proslulé svým hudebním nadáním, mel Martin svuj osud uz od základní skoly do jisté míry predurcen.
Martin se narodil v roce 1976. Po základní skole se vyucil instalatérem, silný vztah k hudbe mu ovsem zabránil hledat zlaté dno tohoto remesla - krátce po nástupu do praxe proto odchází do prodejny hudebnin BDey ve Zlíne, kde jej muzete videt dodnes.