Historie

Zde je casová souslednost událostí a náhod, která se podílela na soucasné podobe HUPu. Velmi podstatná cást informací na této stránce pochází z hudebních kronik Ladi Janácka a Libora Machu.

Nedeste se prílisné rozsáhlosti této stránky - mozná vám bude pripadat nudná, nicméne údaje zde zverejnené jsou pro nás nesmírne cenné a byla by asi skoda, kdyby upadly v zapomnení.

Pokud vás zajímá pouze samotný HUP, zacnete císt tuto stránku az od roku 1996, kdy se poprvé objevuje na slavicínské scéne kapela s tímto názvem.
Príbeh HUPu vsak zacíná uz o mnoho let dríve - nekdy v letech 1988 - 1989.

1988-1989

Na základní skole se setkávají Libor Machu, Martin Meisel, Franta Sebák, Tomás Faldík (bicí) a Libor Jurík (kytara). Jsou fascinování vrcholy tehdejsí tvrdé muziky a proto zakládají kapelu, jejíz hudba je inspirována kapelami jako Iron Maiden, Metallica nebo Running Wild. Do zivota kapely mírne zasahuje svou cinností Jarin Mariás a jeho kapela Kovosrot, který k sobe pretahuje Toma Faldíka a na urcitý cas i Martina Meisela. Z puvodní sestavy odchází také Libor Jurík, který tak uprednostnuje kariéru houslisty v cimbálové muzice Slavicánek pred slávou rockové hvezdy.

Z puvodní sestavy tak zustává zachována pouze trojka Libor - Martin - Franta.
Nejvetsí problém kazdé zacínající kapely - zkusebna - je vyresen za pomoci kamaráda Radima Zvonka, který je nechává hrát ve svém dome na Petruvce (vesnice 4 km za Slavicínem).

Tomás Dulík a Honza Belohlávek uz spolu od roku 1987 hrají v cimbálové muzice Slavicánek - Tomás na cimbál a Honza zpívá. V roce 1989 je Tomás v prvním rocníku gymnázia ve Valasských Kloboukách, Honza v 5. tríde ZS. Tento rok také Slavicánek koncí svou cinnost koncertním zájezdem do Polska.

Robert Sebák zatím nejeví zádné známky toho, ze by z nej z pár let mohl být bubeník. Je uz sice velký osmák a o prestávkách kourí na záchodech, ale na zacátek své hudební kariéry si bude muset jeste nejaký ten rok pockat.

1990

V zárí nastupuje Franta na uciliste do Ostravy a Libor do Otrokovic. S tím, jak se rozcházejí jejich cesty, zaniká po roce hraní i jejich kapela. Martin se totiz na naléhání Jarina Mariáse vrací koncem roku do Kovosrotu. Martinova jediná podmínka - ze totiz bez Libora do Kovosrotu nepujde - je akceptována, a tak Libor s Martinem nechávají Frantu svému osudu.

Opustený Franta se pak ponekud víc sblizuje se svým sousedem Ladou Janáckem, následkem cehoz zacal Lada nekdy v listopadu cvicit na kytaru a pozdeji i na vypujcenou basu - první písen byla, jak jinak, od Metallicy - For Whom the Bell Tolls. Do jejich minikapely pribírají jeste jednoho souseda - Miru Smotka, který v té dobe uz hraje docela obstojne na bicí.

O aktivitách Honzy, Tomáse ani Roberta nám v tomto roce není známo nic, co by stálo za zmínku.

1991

Franta Sebák s Mirou Smotkem a Ladou Janáckem se stehují ze Smotkovic garáze k jejich babicce do Bohuslavic. Mira si v cervnu pri tezké havárii na kole láme ruku, následkem cehoz je více nez mesíc neschopen hraní. Touto událostí vyvrcholila nespokojenost Franty a Ladi s jeho osobou - více nez kapelu totiz preferoval televizi a klobásy - a proto v cervenci odchází oba pánové do Brumova, kde se pridávají k tamní dvojce Ales Lysák (kytara) a Vlasta Kozubík (bicí). Vzniklá formace nese jméno Reason, zkousí u Vlasti doma a hraje Metallicu a Slayer.
Do konce roku se Reason stihne zapsat do povedomí verejnosti dvema vystoupeními na akci "Mosh Session" a bigbítu kapely Salieri.

Martin a Libor hrají celý rok v Kovosrotu. Orientace kapely je dost prímocará - hrají Metallicu, Running Wild, Metal Church, Stormwitch, King Diamond atd.
Martin v zárí nastupuje na uciliste do Otrokovic.

Tomás si na gymplu brnká jen tak pro sebe na kytaru, poslouchá Beatles, Queeny a Extreme a sní o kariére kulturisty. Na ulici obcas potkává Libora a nechápave naslouchá jeho hudebním pokusum, i kdyz Liborova elektická kytara jej lehce pritahuje. Taky se zaujetím pozoruje, jak se nejlepsí kamarádka mladsí sestry Lenky - Jitka - pomalu mení v docela v zajímavý objekt, ale nikomu o tom neríká, aby nebyl obvinen z pedofilie (Jitce je totiz v té dobe devet let).

24. listopadu umírá Freddie Mercury.

1992

Kapela Reason se v tomto roce stává vedoucí silou hudebního hnutí mladé generace v nasí oblasti. Hrají na prehlídkách ve Valasských Kloboukách, na bigbítech ve Stítné a v Bohuslavicích (na obou techto akcích spolu s novou kapelou Jarina Mariáse "Voda v kolene"). Do rezervoáru skladeb se jim vkrádá Faith No More, Sepultura a konecne i vlastní veci. Vlasta a Lada se po letních prázdninách dostávají do maturitního rocníku, coz prinásí pro ne nebývalý nárust studijních povinností. Presto kapela funguje dál a rok zakoncuje dalsím bigbítem (opet ve Val. Kloboukách). Na letní prázdniny (1993) má pak naplánováno porízení první demo nahrávky svých skladeb.

Libor a Martin odchází zacátkem roku z Kovosrotu, protoze jsou nespokojeni s nasazením Jarina a Faldi. Celý rok pak nemají s kým hrát, takze zustávají sami a jen na cas se k nim pridávají dalsí lidé (napr. kytarista Danek Majc).

Tomás se pred koncem skolního roku ponekud více sblizuje se svými spoluzáky Radovanem Randiakem (Randa), Radkem Dankem a Markem Veselým, kterí uz tou dobou dávno jedou v "tvrdé" muzice - Randa uz asi rok cvicí na elektrickou kytaru, Radek na bicí a Marek docela obstojne ovládá basu.
Zlomovým okamzikem se stává odjezd trídy na skolní výlet, kterí vsichni tri svorne bojkotují. V získaném case, stráveném spolecnými diskusemi na téma zalození kapely, se domluví, ze spolu zacnou hrát. Protoze v zamýsleném stylu (ála Metallica a Arakain) není jaksi pro klávesy místo, porizuje Tomás od Libora Machu elektrickou kytaru znacky Galaxis a zacíná na ni cvicit.
Kapela nicméne zacne fungovat az v zime prístího skolního roku, duvodem je zejména liknavý prístup vsech clenu ke spolecným zkouskám a Marek, který nemá na co hrát.

1993

V breznu se kapela Reason stehuje z Brumova do Hrádku. Objekt staré pekárny se spoustou polorozborených místností, padající strechou a vsudeprítomným zápachem tlejících omítek byl ideálním prostredím pro zkusebnu a jediné dve pouzitelné místnosti jsou mezi místními kapelami velmi ceneným a vyhledávaným pusobistem. Príchod Reason-u sem proto nebyl vítán s velkým nadsením a doslo dokonce i na facky (jejichz obetí byl, jak jinak, Lada Janácek)...
Krome nové zkusebny se ale nedeje nic pozitivního - spíse naopak. Nadchází období krize. Z plánovaného prázdninového nahrávání není nakonec nic, protoze Vlasta byl v nemocnici. Na podzim kapela hraje na bigbítu v Bohuslavicích, kde (cituji Laduv deník):
Franta slavnostne prohlásil, ze s bigbítama je konec a byl ! Ranená srdce fanynek a fanousku se vylévala na kazdém kroku. To uz bylo vsechno v nenávratnu, protoze Franta se rozhodl ujasnit si, proc to vlastne delá. Nahlásil odchod z kapely a já jsem si jeste asi mesíc myslel, ze budem hrát bez neho - mnoho hádek a hovno z toho, tak to samo uhaslo. Takze muzeme konstatovat smrt slavné to kapely Reason ...
Zanedlouho poté odchází Ales na vojnu a Franta jej brzy následuje (ríjen 94). Tím koncí veskeré nadeje na ozivení kapely, která se nezanedbatelným zpusobem zapsala do mikrodejin naseho regionu.

V tomto roce vstupuje do sveta hudby i Robert Sebák - poté, co se Reason stehuje do Hrádku, dostává konecne prílezitost cvicit na opravdové bicí (do té doby hrál jen doma na krabice). Jako bubeník rychle roste, takze zanedlouho se jej zmocnuje Lada Janácek a zacíná s ním pracovat na svých vlastních skladbách.

Libor a Martin zacínají na prelomu roku 92/93 spolupracovat s Mirou Smotkem a stehují veskerý svuj aparát k Mirove babicce do Bohuslavic. Krátce nato Martin ztrácí o hraní v kapele docasne zájem, nebot se ve Zlíne zapojí do Církve Jezíse Krista svatých posledních dnu (jinak receno: Mormoni) a tak veskeré své hudební aktivity omezí na lekce hraní na basu (jeho ucitelem se stává zlínský mistr Skubala). Libor tak s Mirou zustává sám, takze hned v únoru se aparát stehuje zpátky domu. Mira zacíná hrát v Újezde s nejakou místní kapelou. V srpnu zarizuje Libor zkusebnu na pekárne v Hrádku (ve druhé pouzitelné místnosti) a Mirova kapela se tam stehuje. Libor se k nim pridává, casem prichází zpet i Martin a Danek Majc. Kapela jeste hraje na první akci v Otrokovicích, koncem roku ale Libor odchází na vojnu.

Tomás a jeho trídní bezejmenná kapela uz od zimy toho roku usilovne nacvicují první skladby ("Fade to black" od Metallicy, "To co bylo" od Arakainu, "Cats in the craddle" od Ugly Kid Joe, "Zapomenout na sváry" od ???, "Rock and Roll Music" od Chucka Berryho atd...). V únoru domlouvá Marek zkusebnu na pekárne v Hrádku. Zanedlouho zacíná v téze zkusebne pravidelne pusobit i Reason - a práve zde dochází k prvnímu setkání Tomáse s Frantou, kterí se do té doby neznali.
Celá aktivita gymnaziální kapely byla v breznu dále povzbuzena ocekávaným príjezdem Svédu, kterí meli v Kloboukách v rámci kulturní výmeny strávit jeden týden. Na konec tohoto týdne pak byla plánována bombastická akce v KD Klobucan, jejímz zlatým hrebem melo být práve vystoupení skolní kapely.
Akce tehdy dopadla výtecne, v Klobucanu bylo odhadem tak 400-500 lidí. Kluci museli svých pet skladem dvakrát opakovat, nez jim kotel pod jevistem dovolil opustit nástroje. Zvukar (Peta Svoboda) pak po vystoupení neustále vykládal, ze mají zvuk vyhrané kapely a meli by s tím neco delat. Marek se tehdy rozhodl, ze si konecne koupí vlastní basu, vypujcené peníze vsak vzápetí prohýril. Protoze se navíc prudce blízil termín maturit, nedelali nic ani ostatní, a tak tato "perspektivní" kapela skoncila vysumením do ztracena. Následky její cinnosti byly ale nezvratné, protoze:

1994

Tento rok je z hlediska hudebního dost nezajímavý. Tomás nastupuje v zárí 1993 do prváku na FEI VUT, stejne tak Lada Janácek na stavební fakultu téze university. Franta s Liborem jsou na vojne.

Tomás pak o letních prázdninách zkousí vlastní veci s Radkem Dankem a snazí se premluvit Randu, aby se k nim pripojil. Na konci prázdnin se nicméne ukáze, ze veskeré snahy o pusobení kapely s tímto personálním obsazením jsou mrháním casu a energie vsech zucastnených.

Tento rok je také zapsán v úmrtním listu zkusebny "na pekárne" - z moci úrední je tato zrusena, a to navzdy. Coz se dotkne zejména Roberta, který tím docasne ztrácí moznost cvicení.

1995

Pred koncem druháku nastupuje Lada Janácek do brumovské kapely Sugar Baby. Po první zdarilé akci v Dubnici nad Váhom se k nim pridává i Robert Sebák. Lada s Robertem se následne stávají dulezitou tvurcí silou této kapely. Do zimy je pak vytvoreno dostatek materiálu pro nahrání prvního dema, které je stvoreno v prubehu vánocních svátku u Járy Silta ve Valasských Kloboukách.

Franta se vrací z vojny a koncem roku zacíná hrát opet ve staro-nové sestave s Liborem, Martinem a Mirou Smotkem.

Tomás zase nic.

1996 aneb zrození HUP

Klikni sem pro vetsi fotku... 7. cervna je památný den: na akci "Hudba fest" v Rudimovské hospode hraje kapela Libor-Martin- Franta-Mira poprvé pod názvem H.U.P. ! (foto ovsem pochází az z jejich druhé akce ve Slavicíne).
Za název H.U.P. nese plnou odpovednost Mira Smotek, kterému pri hospodské porade pred touto akcí padla do oka tabulka s nápisem "HUP" (Hlavní Uzáver Plynu). A název byl na svete. V dalsích letech sice probehlo mnoho diskusí, jak se tohoto ostarného dedictví zbavit, nicméne nad ambicemi dát kapele váznejsí tvár vzdy nakonec prevládl respekt k zauzívané obchodní znacce.

HUP má v té dobe velmi dobrou zkusebnu na fotbalovém hristi, kde si nikdo nemuze stezovat na rusení nocního klidu.

Sugar Baby vydává své první demo s názvem "Stream of Fury" a v nákladu 100 ks jej vydává u firmy S.B. Music. Kapela plánuje expanzi mimo region, coz se jí i docela darí.

16. prosince hraje Sugar Baby a HUP v klubu Mersey v Brne. Akci domluvil Tomás Dulík, nadsený úrovní domovské hudební scény. Návsteva byla sice minimální, ale zvuk a výkon obou seskupení byl výborný. Tento koncert byl zlomový z nekolika dvou hledisek:

Komentár: Lada s Robertem meli se zbytkem Sugar Baby uz delsí dobu rozpory, které vyvrcholily jejich odchodem. Koncert v Mersey byl práve místem, kde doslo k finálnímu vyjasnení postoju.
Mira Smotek zustává nadále verným príznivcem klobás a poradu Komik a jeho svet, jehoz vysílací cas neustále kolidoval se zkouskami HUPu. K (pravdepodobne) oboustranné spokojenosti tedy odchází z kapely.
Klub Mersey po této akci konvertoval s konecnou platností z nejvyhlásenejsího rokáce v Brne, centra kulturního dení a spoluporadatele velkých koncertu na prachsprostý diskoklub. No co, zivot je zmena...

Tomás tráví letní prázdniny jako vedoucí v americkém letním tábore, poté jeste jako au-pair. Zajímavá zivotní zkusenost...

Randa a Vítek Rumplík nastupují do kapely Substance Of Change, Randa ovsem ve funkci basáka (na basu konvertoval nekdy mezi lety 1994 a 1995).

1997

HUP bez bubeníka prochází obdobím rozhodování, co dál. Do toho vstupují se stejným problémem Lada s Robertem. Vsemi akceptovanou myslenkou se pak stává projekt "Metallica Revival", který má být jakýmsi vyjádrením vdeku této slavné kapele za to, ze je vsechny pritáhla k muzice. Revival k sobe pribírá jeste Igora Drápalu (zpev). V cervenci koncí zkusebna na hristi, kapela se tedy stehuje do Meiselova domu po babicce (dále jen "barák").

Na jaro zahajuje ve Valasských Kloboukách svou cinnost kapela Jezzírko (Jirka Nedavaska - bicí, Ivo Rohlena - tenor sax, Jarin Mariás - kytara, Martin Meisel - basa). V cervenci se k nim pridává Tomás (klavír). Vznik kapely byl motivován vseobecnou láskou vsech zucastnených k jazzu. Pro Toma se Jezzírko stalo také vstupní branou do HUPu.

V srpnu se objevují v projektu "Metallica" první trhliny - Igor ztrácí chut ke zpevu v tomto stylu. Do tohoto zmatku prichází za HUPem Tomás se zbozným práním pridat se k tolik obdivované kapele. Protoze nikdo nemá váznejsí výhrady, zahajuje nový HUP cinnost hned na inkriminované zkousce, a to dotvorením Liborovy skladby "Holý vrch" Tomovým textem (tzv. rychlokvas). Následuje skladba "Kráva na pousti", inspirovaná Karavanou Duka Ellingtona, do které kapela angazuje Honzu Belohlávka.
Pocátkem ríjna hraje nová sestava poprvé na akci v hospode U Talafy. Písen "Kráva na pousti" se setkává s neocekáváným ohlasem, a tak je rozhodnuto, ze Honza v kapele zustane natrvalo.

1998

Tento rok není nicím výjimecný. První polovinu roku je aktivita kapely mírne utlumená, protoze Tomás delá diplomku a v cervnu státnice. Martin zacíná hrát v kapele Babyloon (Ludek Struhar - bicí, Rosta Meisel - kytara, ...), coz je seskupení zkusených rockových harcovníku, kterí se rozhodli udelat konecne díru do sveta. Vzhledem ke stedrému sponzorovi a velkým zkusenostem se vseobecne predpokládá, ze se jim to podarí, a tak HUP zacíná krome jiného resit otázku, kde vzít za Martina náhradu.

Od letních prázdnin se pak v HUPu chystá zamýslené nahrávání - zkousejí se vokály, houslové party, dodelávají detaily jednotlivých skladeb. Provádejí se první pokusné nahrávky (na kotoucový magnetofon zn. Tesla).

O vánocních prázdninách byly zahájeny první práce na CD, které bylo nakonec dokonceno az v léte roku 1999.

1999

Díky tomu, ze veskeré úsilí HUPu je nasmerováno na dokoncení nahrávky a Martin se uz ve Slavicíne také moc nevyskytuje, koncí cinnost kapely Jezzírko vysumením do ztracena, stejne jako pokus vystavet na troskách této formace kapelu Dusené maso (Dulík, Sebák, Nedavaska, Machu a Sopková Gabriela) s ponekud odlisným stylovým zamerením.

Klikni sem pro vetsi fotku... V cervenci se v Rudimove koná tradicní festiválek, na kterém probehne i krest CD s prozaickým názvem "HUP" - viz foto (zleva: Robert, Tomás a kmotr - Peta Svoboda). Vzhledem k tomu, ze kapela není zcela vnitrne presvedcena o kvalite této nahrávky (jak po stránce hudební, tak i zvukové) ani o své pripravenosti na prípadné zvýsení svých aktivit (nebot Tom, Honza a Libor porád jeste studují a hodlají své skoly dokoncit), je rozhodnuto zatím nahrávku nikam "netlacit". Proto její výroba a distribuce probíhají ciste samizdatovým zpusobem a i tak je za prvních nekolik týdnu rozprodáno pres 300 nosicu.

Protoze krátce po prázdninách dochází k útlumu aktivit kapely Babyloon (proinvestovaný cas a peníze neodpovídají výsledkum), vrací se Martin k velké radosti vsech dusevne i fyzicky zpet do HUPu.

2000

Na pocátku roku prochází cinnost kapely opet urcitým útlumem, protoze Tomás má v dubnu kolokvium ("zápocet" ke státní rigorózní zkousce) a v cervnu rigo. Nicméne se pracuje na prípravách "unplugged" verze CD HUP pro porad "Sesli se" a také na nových písnickách.

Ve nahrávacím studiu HUP od zacátku roku bojuje kapela Sugar Baby se svým prvním CD. Studio se utesene rozrustá a vypadá to, ze za nejakých sto let by si mohlo na sebe i vydelat (zatím je ovsem tezce sponzorováno Tomem, který má díky svým dalsím aktivitám docela slusné príjmy).

Reference: kdo je kdo

Lada Janácek

Lada je takový dobrý hudební duch, hybatel nebo alespon pozorovatel vseho, co se odehrávalo kolem lidí z HUPu uz od jeho ranné historie. V letech 1991-1993 hraje s Frantou v kapele Reason, pozdeji (1995) s Robertem v kapele Sugar Baby. Po prevratných letech 1996-1997 ale zustává sám a v blízkém okolí není kapely, která by mohla vyuzít jeho potenciálu. Proto se orientuje alespon na produkcní cinnost - stává se nepostradatelnou soucástí kapely Substance of Change, která se s jeho pomocí stává stabilním prvkem nejen místní hard-rockové kultury.
Foto je z období Ladova pusobení v Sugar Baby.

Mira Smotek

Protoze Mira bezprostredne sousedí s Frantou Sebákem a Ladou Janáckem, byl jeho hudební osud vzdy do jisté míry spjat s osudy jejich. V roce 1989 (asi) si kupuje bicí a v letech 1990-1991 pak hraje ve trojici s Frantou a Ladou. V letech 1993-1996 spolupracuje s Martinem a Liborem a stává se tak spoluzakladatelem kapely HUP.

Jarin Mariás

Jarin je velmi zajímavá postavicka ze Stítné nad Vlárí. Po metalových zacátcích s kapelou Kovosrot, ve které hrál mj. i s Liborem a Martinem, prechází postupne ke klasice (studuje lidovou konzervator v Ostrave), ale i k jazzu a blues - viz jeho pusobení v kapele Jezzírko.
Krome jiného dnes vede církevní sbor (scholu) se jménem Stítná zláza.

Radovan Randiak aneb Randa aneb Doktor

Radovan je spoluzák Tomáse z gymnaziálních let. Spolu s ním, Radkem Dankem a Markem Veselým zalozili první svou první kapelu. Po maturite vystudoval pedagogiku v Ostrave, nyní je ucitelem na ZS. V prubehu studia v Ostrave opustil kytaru a zacal hrát na basu, následkem cehoz získal lukrativní nabídku hraní v kapele Substance Of Change, které samozrejme vyuzil. Zde také pusobí az do dnesních dnu.

Petr Svoboda

Peta Svoboda pochází ze sourozenecké trojice bratrí Svobodu, která je známá svým silným vztahem k hudbe (rockové). Peta je zvukar telem i dusí a patrí k tomu nejlepsímu, co lze v nasem kraji najít. Proto nechybí na zádné vetsí akci a ze jich není moc, jezdí za výdelkem po celé jizní Morave.
Spolupráce s ním je vzdy naprosto bezproblémová a pohodová. Co se HUPu týce, je Peta jedním z lidí, kterí umoznili vznik prvního CD - veskeré zvukové vlny, které slysíte na tomto CD, jsou totiz zachyceny pomocí jeho mikrofonu. Protoze nám je po celou dobu poskytoval naprosto nezistne, vybrali jsme jej jako nevhodnejsí osobu pro krest této nahrávky (viz foto - Peta s sampanským).

Jirka Nedavaska

Jirka Nedavaska je bubeník z Valasských Klobouk. Pusobil v mnoha (urcite víc, nez deseti) kapelách, mj. v Jezzírku s Tomásem a Martinem a v Duseném Masu s Tomásem, Frantou a Liborem. Jirka je v nasem regionu zrejme nejuniverzálnejsím bubeníkem, nebot je schopen hrát vse od jazzu az po lidovky. Jinak vystudoval lidovou konzervator v Ostrave a v soucasné dobe ucí mladé bubeníky v Kloboukách. Je otevrený jakýmkoli aktivitám na poli hudebním, takze pokud hledáte hráce na bicí pro svuj projekt, napiste si o kontakt na nej.

Jana Sebáková, Lenka Dulíková

Tyhle dve holky patrí do rodiny - Jana je sestra Franty a Roberta, Lenka sestra Tomáse. V HUPu jsou zneuzívány jako zdroje príjemných hlasu, napríklad v písnicce Bezky. Na fotce vidíte, jak jim to sluselo na festiválku v Rudimove.
V soucasné dobe studuje Lenka na Gymnáziu v Uherském Brode, Jana na pajdáku(???) v Ostrave.

Jitka Gottfriedová

A zde je místo pro zvlástní úkaz, prírodní zivel, vecný energetický zdroj nevycerpatelných prekvapení, zatmení hvezdných kup, ... (dalsí metafory doplní si ti, kdoz ji znají, urcite sami). Do dení kolem HUPu se Jitka nejdríve zapojila (spolu s Janou a Lenkou) vokálním projevem v písni Bezky. Poté vstoupila do povedomí Slavicína fotografiemi na obalu prvního CD HUPu.
V soucasné dobe studuje Jitka Strední umelecko prumyslovou skolu v Uherském Hradisti.

Reason

Kapela, pusobící v regionu Valassko-Kloboucka v letech 1991 az 1993. Slození: Lada Janácek - basa, Franta Sebák - kytara, Ales Lysák - kytara, Vlasta Kozubík - bicí. Stylové zamerení: Metallica, Slayer, Faith No More, Nirvana atd.

Sugar Baby

Brumovská kapela, která hraje od roku 1994. V letech 1995-1996 zde pusobil i Robert s Ladou Janáckem - z tohoto období je také fotografie (zleva: Jarin Lysák, Lada Janácek, Robert Sebák, Petr Fojtík).

Babyloon

Kapela, díky níz HUP málem prisel o svého zakládajícího clena - Martina Meisela. Kapela hrála v letech 1998-1999 prevázne bigbítech, zato ale po celé republice.

Substance Of Change

Kapela velmi tvrdého razení. Mezi Substance a HUPem panují odjakziva velmi prátelské vztahy - bubeník HUPu Robert Sebák v soucasné dobe bubnuje i v Substance, v kritickém období kapely po úrazu Tondy tam vypomáhal i Franta. Franta s Tomem se také úcastnili nahrávání posledního alba Parussia, o kterém nelze ríci nic jiného, nez ze je velmi povedené.

Jezzírko

Jezzírko vzniklo v roce 1997 na základech seskupení Jirka Nedavaska (bicí), Jarin Mariás (kytara), Martin Meisel (basa) a Ivo Rohlena (tenor sax), kdyz do kapely vstoupil poslední clen - Tomás Dulík (klavír).
Kapela v tomto slození ukoncila svou cinnost v roce 1999, a to kvuli dalsím ostatním aktivitám Martina, Tomáse a Ivose, které znemoznovaly pravidelné hraní.